Zemgale


Sagatavot izdrukai
Zemgale ir mazākais Latvijas novads. Zemgali raksturo daudzie muižu un piļu arhitektūras paraugi. Visbagātīgāk apveltīts ir Bauskas rajons, kurā apskatāmi senie zemgaļu pilskalni un Bauskas Livonijas Ordeņa viduslaiku pils.

[pic][zemg.jpg]Krāšņs 18.gadsimta baroka dārgakmens Latvijas arhitektūrā ir Fr.B.Rastrelli projektētā Rundāles pils. Netālu no Bauskas atrodas Mežotnes pils (celta 19.gadsimta sākumā), Kaucmindes un Bornsmindes muižas. Zemgalē apskatāmas arī neogotiskās Augstkalnes un Vecauces pilis, hercogienes Dorotejas iemīļotā Vircavas muiža un Blankenfeldes muiža, kurā uzturējies pat Francijas Luijs XVIII. Zemgales līdzenumā, pie Lielupes apskatāma vēl viena Rastrelli projekta realizācija - Jelgavas pils, kurā šobrīd darbojas Lauksaimniecības akadēmija. Jelgava kļuva par Kurzemes galvaspilsētu 18.gadsimtā. Jāpiezīmē, ka pils pagrabos ir saglabājušās Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes, kas atvērtas apskatei. Zemgale ir Latvijas prezidentu Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša un Kārļa Ulmaņa dzimtā puse. Daudziem Dobeles rajons asociējas ar Pokaiņiem - leģendām un nostāstiem apvītu iespējamu sena kulta vietu, citi dodas pasmelties ūdeni no Ķeveļu Karaļavotiem.

Tērvetes pakalniem, gravām un priežu siliem klātais apvidus ir netipisks līdzenajai Zemgalei, daudzas priedes pārsniedz 300 gadu vecumu un 40-47 m garumu. Leģendas vēsta, ka šeit senāk bijusi Rietumzemgales galvaspilsēta, kur valdījuši Viesturs un Namejs. Šejienes lepnums ir Tērvetes zirgaudzētavas sporta zirgi un Tērvetes alus. Tērvetē atrodas Annas Brigaderes (1861-1933) memoriālais muzejs „Sprīdīši” un meža ainavu parks, kurā sastopami rakstnieces lugu varoņi – K.Kugras veidotās koka skulptūras Sprīdītis un Lutausis, Meža Ķēniņš u.c., te atrodams gan Saules noskaņu parks, gan Pasaku mežs.

2004-09-02 Zemgale


Travellatvia iesaka


 
Kur atpūsties Latvijā ? Lasiet vēl
Nosaukums:
Paplašinātais meklētājs
Iesakam apmeklēt Skatīt citus

Dienas foto

Dienas foto

Ziņu izsūtīšana

Notikumu kalendārs