LIEPĀJA


Sagatavot izdrukai
Liepāja atrodas

liep1.jpgLatvijas dienvidrietumu daļā, Baltijas jūras krastā. Tā aizņem 1,5- 6,5 km platu jūras piekrastes kāpu valni un aizkāpas līdzenumu piejūras zemienes Bārtavas līdzenumā. Iekšzemes pusē Liepāju norobežo Liepājas un Tosmares ezeri.

Klimats ir mērens, ar nelielām gada temperatūras svārstībām, paaugstinātu mitrumu un mākoņainību. Ziemās Liepājā ir siltāks, bet vasarās nedaudz vēsāks kā citviet Latvijā. Arī vēja stiprums, kam izteikta rietumu dominante, ir lielāks kā vidēji Latvijā. No kopējās pilsētas platības ( 6037 ha ) 35 % aizņem apstādījumi un dabas teritorijas, t.sk. parki un dārzi, meži, ūdeņi u.c.

Rūpnieciskā apbūve aizņem 17%, sabiedriskā un dzīvojamā apbūve- 14% .

1253. gadā Livonijas ordeņa un Kurzemes bīskapa zemju dalīšanas līgumā pirmoreiz pieminēta Līvas upe un Līvas ciems, desmit gadus vēlāk – Līvas osta. Visticamāk, šis nosaukums radies no lībiešu valodas vārda liiw, kas tulkojumā nozīmē smiltis.

liep2.jpg1560. gadā pirmoreiz parādās vietas vāciskais nosaukums Libawe. No tā vēlāk izveidojās latviskais – Liepāja. Pilsētas nosaukumu un robežu apstiprināšanas rakstu Liepājai 1625. gada 18. martā piešķir Kurzemes hercogs Frīdrihs.
No 1621. gada, kad Rīga tiek pievienota Zviedrijai, Liepāja zaudē seno konkurenti un kļūst par Kurzemes hercogistes tirdzniecības centru.
1703. gadā pabeigti ostas rakšanas darbi. Tā visus turpmākos gadus veicinājusi pilsētas attīstību. Tikai padomju okupācijas laikā Liepāja zaudē starptautiskas tirdzniecības ostas nozīmi un piestātnes lielākoties aizņem karakuģi un zemūdenes. Ārzemniekiem iebraukšana pilsētā ir liegta. Vienīgi zvejot zivis pilsētnieki varējuši visos laikos.

Liepājas vēsturiskā apbūve daudz cietusi Otrā pasaules kara laikā. Taču šeit joprojām var apskatīt unikālas koka būves pat no 17. gadsimta, arī vairākus desmitus namu, ko projektējis pilsētas slavenākais arhitekts Makss Pauls Berči.

Liepājai ir savs profesionāls simfoniskais orķestris, teātris, mākslinieki, kas regulāri rīko izstādes. Pilsēta ir populāra ar muzikālajiem notikumiem. Galvenie no tiem ir Pianisma zvaigžņu festivāls martā un rokmūzikas festivāls “Liepājas Dzintars” augustā.

Latvijas un starptautiskā mērogā sacensībās startē hokeja un futbola komandas “Liepājas metalurgs” un basketbola klubs “Līvu alus / Liepāja”.
Jau kopš 18. gadsimta Liepāja pazīstama kā populāra peldvieta un kūrorts, ko dažādos laikos apmeklējuši atpūtnieki gan no Austrumiem, gan Rietumiem. Plašais Jūrmalas parks un pludmale ar baltām smalkām smiltīm ir pievilcīga atpūtas vieta vasarā.

Tev Liepājā noteikti jāredz:

liep4.jpgSv.Trīsvienības baznīca – pilsētas ievērojamākais dievnams.
Latvijas 1. Rokkafejnīca – atrodas pašā pilsētas centrā. Tel. 63481555
Amatnieku nams – apskatāmas pasaulē garākās dzintara krelles. Tel. 63423286
Liepājas muzejs – viens no lielākajiem muzejiem Latvijā. Tel. 63422327
Sv. Meinarda baznīca – modernās arhitektūras brīnums, kuru Vatikāns būvējis izstādei EXPO 2000, kas notika Hanoverē, Vācijā.

Jūrmalas parks Zilā karoga pludmale – pludmale ar baltākajām un smalkākajām smiltīm Baltijas valstīs.

Sv. Annas baznīca un Pētertirgus – Liepājas vēsturiskais centrs. Sv. Annas baznīcas altārs ir lielākais koka altārs Latvijā.
Vecā ostmala un Promenāde.

Karostas cietums – vienreizēja iespēja pašam iejusties baigajā cietumnieka lomā un piedalīties realitātes izrādē “Aiz restēm”, kā arī nakšņot kādā no cietuma kamerām. Tel. 26369470

Ziemeļu forti – iespēja izstaigāt fortu labirintus lāpu gaismā vai pat sarīkot aizraujošu peintbola spēli. Tel. 63480808

liep3.jpg


Tūrisma informācija
Rožu laukums 5/6, Liepāja, LV-3401
Tel. 634 80808
Fakss 634 80807
M.t. 29402111
e-pasts: info@liepajaturisms.lv
www.liepaja.lv/turisms

Liepāja


Travellatvia iesaka


 
Kur atpūsties Latvijā ? Lasiet vēl
Nosaukums:
Paplašinātais meklētājs
Iesakam apmeklēt Skatīt citus

Dienas foto

Dienas foto

Ziņu izsūtīšana

Notikumu kalendārs