Uzzini vairāk !


Spānija

Tūru skaits uz šo valsti: 1

Ceļojumus piedāvā:

INDI - tūres - 1

Spānija


Sagatavot izdrukai
GALVASPILSĒTA

Madride

ĢEOGRĀFIJA

Karaļvalsts, kas aizņem 80 % Ibērijas pussalas, Baleāru salas (Ibiza, Maljorka) un Kanāriju salas. Vīnu, sangrijas un paeljas zeme. Spānijā meži mijas ar bezgalīgiem līdzenumiem, burvīgie kalnu rajoni ar krāšņām upju ielejām, gleznaini klinšainie līči ar smilšainām, saules pielietām pludmalēm. Iepazīstiet arī senās kultūras fascinējumu - unikāli viduslaiku pieminekļi, pilis un baznīcas, daudzveidīga arhitektūra, kur redzama mauru, bizantiešu, arābu un franču kultūras ietekme.

IEDZĪVOTĀJI

Kopējais iedzīvotāju skaits ir 39.1 milj. cilvēki, no kuriem katalonieši (15.6%), andaluzieši (15.6%), kastilieši (11.1%), valensieši (9.7%), galsieši (7.4%), baski (5.6%).

VALODAS

Spāņu - visā valsts teritorijā, Atsevišķās teritorijās - kataloniešu, basku, valensiešu u.c..

RELIĢIJA

Spānijā valsts reliģija ir romas-katoliskā. Aptuveni 95% katoļi. Ir arī neliels daudzums protestanti, 450 tūkstoši musulmaņu un aptuveni 15 tūkstoši jūdu.

KLIMATS

Ziemeļu piekrastē - mērens klimats, dienvidu daļā - sauss un karsts klimats ar maigām ziemām. Centrālajā daļā - karstas vasaras un aukstas ziemas. Sniegputeņi - tikai kalnu masīvos.

VALŪTA

EUR
Cenas: Transporta karte (10 braucieni) - 5 EUR; ieeja muzejā 3-4 EUR; pusdienas 6-8 EUR.

CEĻOTĀJIEM

Madride. Kontrastu pilsēta, kur senās pilsētas gars mijas ar moderno arhitektūru. Noteikti apmeklējiet Museo del Prado - vienu no slavenākajiem mākslas muzejiem Eiropā, Museo Thyssen, slaveno strūklaku La Cibeles, Cathedral De Almudena un izbaudiet arī daudzos pilsētas krodziņus un tapas bārus.

Barselona. Katalonijas un neaizmirstamo 1992. gada Olimpisko spēļu galvaspilsēta Vidusjūras krastā. Iegriezieties muzejā Picasso Museum un ļaujieties izcilā arhitekta Antonio Gaudi valdzinājumam, apmeklējot Parc Güell, La Pedrera, La Sagrada Familia! Barselona ir otrā lielākā Spānijas pilsēta, Katalonijas galvaspilsēta, viena no lielākajām Vidusjūras ostām. Vecpilsētas centrs- Barri Gotik- viduslaiku celtņu un tempļu muzejs zem klajām debesīm. Šajā vietā atrodas arī P. Pikaso muzejs. Barselonas centrālā katedrāle La Seu ir vislielākā gotikas stila celtne Spānijā. Netālu izvietotie laukumi un pilis (Bīskapa pils, Palau de Generalitat, Placa del Rei) ir īsti eiropiešu baroka šedevri. Barselonas pērle ir nepabeigtā Sagrada Familia katedrāle, ko ir cēlis slavenais spāņu arhitekts Antonio Gaudi.Pasaules slavenajā Las Ramblas bulvārī katram ir iespēja parādīt sevi un aplūkot citus. Jūras krastmalā izslejas Kristofora Kolumba piemineklis. Barselona ir apburoša, spilgta un enerģijas pilna pilsēta. Izklaides, tirdzniecība, kultūra un māksla šeit ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa.

Marbelja. Viens no slavenākajiem Eiropas vasaras kūrortiem, golfa spēlētāju paradīze, iepirkšanās centru un nerimstošās naktsdzīves pilsēta!

Granada. Gleznaina pilsēta Sierra Nevada kalnu pakājē. Unikāls dabas un arhitektūras piemineklis - pakalns La Alhambra, uz kura atrodas burvīgi parki, alejas un senas pilis.

Salamanka. " Zelta pilsēta" - Eiropas Kultūras pilsēta 2002! Iesakām apmeklēt Granda Plaza Mayor, La Clerecia, Casa de las Conchas.

Almerija. Senā feniķiešu pilsēta ar mazām, baltām mājiņām, lielām izklaides iespējām un modernu apbūvi piekrastes joslā.

JŪSU INTERESES PĀRSTĀV

LR vēstniecība, C/ Alfonso XII 52 - 1, 28014 Madrid, tālr. (34) 91 369 13 62
Policijas tālr. - 091
Medicīniskās palīdzības tālr. - 061

spainmap.jpg

durbeture.lv


Īpašie piedāvājumi Skatīt citus
Iesakam apmeklēt Skatīt citus

Dienas foto

Dienas foto

Ziņu izsūtīšana